O nás
Kdo jsme - náš příběh:
Naše rodinná firma byla založena v roce 2012. Při mateřské dovolené v době ekonomické krize jsme se rozhodli založit vlastní e-shop s kávou, mlýnky a kávovary. Vzali jsme všechny úspory a z panelákového bytu začali zařizovat náležitosti potřebné k podnikání a získávat první dodavatele. V roce 2013 jsme měli e-shop hotový, ovšem naše prodeje byly tak nízké, že bylo jasné, že nás samotný e-shop neuživí. Tak se zrodil nápad, že otevřeme v Náchodě vlastní obchůdek.  Ekonomická krize právě vrcholila, malé obchody krachovaly, volných obchodů bylo spousta a ceny pronájmů šly dolů. My jsme si vybrali malý obchůdek v zapadlé uličce poblíž centra.
Následovala další spousta práce se zařizováním obchodu. 13.5.2013 jsme jej slavnostně otevřeli.
Tržby byly ze začátku velmi nízké. Peněz na reklamu nám moc nezbývalo, tak jsme jezdili po trzích, aby o nás lidé věděli a taky abysme vydělali něco navíc.
Životní období to bylo velmi náročné. Podnikat při mateřské dovolené jsme zvládli hlavně díky dobře fungující rodině. Jirka se mezi službami staral o Viktorku. Když jsme vyjeli na trh, nebo byl v práci tak nám vypomohli babička s dědou nebo i naše stařší dcera Barunka.
Po prvním roce prodávání jsme již věděli, že nás ani malý obchůdek neuživí. Navíc nám skončila mateřská dovolená a tak jsme stáli před rozhodnutím, jestli obchod zavřít a s podnikáním skončit... Tou dobou jsme již měli mnoho stálých zákazníků a nových přátel, kteří nás podporovali a protože jsme své vizi a našim produktům věřili, padlo rozhodnutí se přestěhovat do většího obchodu - rovnou do víc, než 4x většího prostoru s plochou 100m2.
Ve větších prostorech jse začali pořádat vzdělávací semináře a degustace. Na degustaci čokolád se k nám pohodlně vešlo 40 sedících zákazníků, byla tak úspěšn,á že s ní vyrážíme i na další místa.  Pravidelně pořádáme degustace vína, rumů a semináře osobního rozvoje.
V následujících letech jsme stále rostli a rozšiřovali svůj sortiment a práce přibývalo, zaměstnali jsme proto prodavačku na plný pracovní úvazek.
Dnes jsme rádi, že jsme svou vizi neopustili,  že se svým úspěšným obchodem udáváme nový směr podnikání s návratem ke tradičním hodnotám a spolupráci v místní komunitě.

Proč se nám daří

 

Dnes se s vámi podělíme o to, proč se nám v našem obchodě Synergie skvěle daří.  Od začátku našeho podnikání totiž máme svou vlastní vizi a tu jsme nikdy neopustili. Držíme se své vlastní cesty, nekopírujeme, máme své vlastní nápady, i své vlastní zkušenosti – dobré i ty, které nás posunuly dál.

K prodeji každé části našeho sortimentu máme své vlastní důvody a máme hlavně zásady, kterých se držíme:

 

1) Prodáváme pouze kvalitní výrobky, které můžeme s čistým svědomím nabídnout našim skvělým zákazníkům. Všechny naše potraviny jsou bez zbytečných éček, náhražek, aditiv a palmového oleje.

2) Podporujeme místní výrobce, držíme jejich kompletní sortiment a stanovené dohody.

3) Od přímého dovozce s jistotou původu nakupujeme produkty, které se u nás nepěstují.

4) Dbáme i na ekologii. Prodáváme ekodrogerii i bez obalu a potraviny bez palmového oleje.

5) Vzděláváme sebe i ostatní, pořádáme degustace a semináře osobního rozvoje.

6) Neusínáme na vavřínech a poctivě pracujeme, aby se náš obchod dále rozvíjel a naši zákazníci byly spokojení.

 

Jsme vděčni za každého zákazníka, který nám přinese svoje peníze, a jsme hluboce vděčni za to, že nám zákazníků stále přibývá.

 

Iva Škodová -majitelka obchodu Synergie, Ředitelka

 

Jiří Škoda - Majitel, manžel, Ředitel odpadového hospodářství (nikdo jiný nechce vynášet odpadky)

Barbora Škodová - Dcera, Manažerka prodeje

Dále u nás pracovalo několik zaměstnankyň a kamarádek. Všechny nám velmi pomohly a touto cestou všem velmi děkujeme.

2017 Dita

2016 Zuzka

2015 Karolína

Co to je Synergie?
Název našeho obchodu Synergie prosím vyslovujte hezky česky s "JE" na konci- "Synergije", anglická výslovnost "synerdži" by byla psána Synergy.


Co slovo Synergie vlastně znamená? 

Dle Wikipwdie: (z řecsyn-ergazomai, spolu-pracovat) znamená spolupráci, společné působení. Označuje situace, kdy výsledný účinek současně působících složek je větší než souhrn účinků jednotlivých složek. Někdy se symbolicky vyjadřuje jako „1+1>2“.

 

 

Původně se pojem užíval pro spolupráci více lidí i jako theologický pojem pro spolupráci člověka s Bohem (synergismus).

Ve složitých systémech – chemickýchbiologickýchspolečenských – lze často pozorovat, že současné působení různých vlivů nebo příčin způsobuje nečekaně velký „synergický“ účinek. Na pozorování, že "celek je víc než součet jeho částí" je založena teorie holismu.

Odtud také přesnější označení synergický efekt, přidaný účinek současného působení dvou nebo více agentů ve srovnání se součtem účinků každého z nich odděleně. Synergický účinek čili efekt má často exponenciální charakter, rostoucí s počtem přispívajících činitelů, podobně jako u pozitivní zpětné vazby. Naopak redukcionismus se žádnou takovou „přidanou hodnotou“ nepočítá a celkový účinek chápe jen jako součet účinků jeho částí, kdežto u dysergie se účinky navzájem oslabují a ruší.

 

Co Synergie znamená pro nás?

Znamená to že když se dám já a má manželka Iva dohromady, tak to udělá víc než Jirku a Ivu vedle sebe. Matematicky vyjádřeno Jirka + Iva = ♥

Synergické spolupůsobení zesilují i naši úžasní zákazníci,kteří nám vždy dělají velikou radost. A to pro nás znamená víc, než jenom peníze. Z mnoha našich zákazníků se stali naši přátelé a totéž platí i o našich dodavatelích. V rámci našeho spolupůsobení jsme vytvořili fungující komunitu, která se vzájemně podporuje ke společnému smysluplnému růstu a radosti ze života.

 

Výsledná matematická rovnice by byla takováto: Iva+Jirka+Barunka+rodina+přátelé+zákazníci+dodavatelé+♥ = Synergie


Náš sortiment:

 

Káva

Čerstvá káva pražená v Čechách.

U nás najdete kávu z nejlepších českých pražíren upraženou doslova před několika dny. Ape z Křižan, Lamcafé z Hradce Králové, nebo Gaetano z Pardubic-Rosic. Ve stálé nabídce máme spoustu druhů 100% arabiky z celého světa, směsi 100% arabik s robustou i čistou robustu. Nejprodávanější je naše vlastní směs kávy (70% arabika/ 30% robusta), kterou jsme pojmenovali SYNERGIE a tu u nás můžete i ochutnat.

Čokoláda

Nejraději prodáváme českou čokoládu vyráběnou přímo z kakaovch bobů. Skladem držíme kompletní sortiment čokoládovny Jordi´s z Hradce Králové a také Čokoládovny Troubelice. Lahůdkou jsou i čokolády z Ekvádoru Kallari. Prodáváme i světově známé a oceňované čokolády chocoMe s lyofilizovaným ovocem, nebo čokolády od Michela Cluizela. Italské pralinky Venchi, nebo belgické Balance a Dolfin.

 

Opravdové jídlo a zdravá výživa

Tady chceme předeslat, že nejsme klasickou "Zdravou výživou", kde se prodávají i věci, které se zdravou výživou nemají nic společného (například pufované křupky, které ač jsou z bezlepkové mouky, tak nemají díky způsobu výroby žádnou výživovou hodnotu, nebo různé LIGHT výrobky, o kterých se ani nechceme rozepisovat :-)) )

My prodáváme opravdové jídlo - tedy jídlo ze základních surovin, které není nijak nastavované různými éčky a jinými sra*kami.

Sušené maso Biltong, Fine Gusto, oříšková másla Šufánek, müsli mixit, klasické sirupy z ovoce, paštiky a masa Via Delicia, Express menu z Trutnova . . .

Bezlepkové mouky a kaše, prémiové oleje, raw výrobky bez přidaného cukru, kokosové výrobky, medy .....

 

Alkohol

Jsme zastánci filozofie "Žij život" a k tomu patří občas i kalíšek nějakého dobrého spiritu :-) Rozhodně v první řadě moravský tekutý penicilin od Žufánků, autentické medoviny, světové rumy vyráběné z cukrové třtiny, koňaky a v neposlední řadě skvělé naturální víno Syfany

 

Ekodrogerie

Ekodrogerie od Tierra Verde, kterou máme i stáčenou.

Kosmetika

Přírodní medová kosmetika Pleva z Potštejna, báječné a voňavé výrobky Saloos, Mýdla Amálka vyráběná v Náchodě.

Keramika

Keramika Darja - hrnky, hrníčky, aromalampy, designové šálky a sklenice holandských a dánských výrobců.

 

Kávovary

Moka konvičky Bialetti, frenchpressy, drippery, aero press,  kávovary Nivona, konvičky a šlehače na mléko a další kávové příslušenství.

 

Čaj

Amazonský čaj-nečaj Wayusa, maté, lapacho, matcha tea, dárkové čaje, kolekce čajů.

 

Farmářské produkty

Kozí sýry z Horní Radechové, výrobky z ekofarmy Sokol Rampuše, holandské sýry