O nás » Naše historie

 

Kdo jsme - náš příběh:
Naše rodinná firma byla založena v roce 2012. Při mateřské dovolené v době ekonomické krize jsme se rozhodli založit vlastní e-shop s kávou, mlýnky a kávovary. Vzali jsme všechny úspory a z panelákového bytu začali zařizovat náležitosti potřebné k podnikání a získávat první dodavatele. V roce 2013 jsme měli e-shop hotový, ovšem naše prodeje byly tak nízké, že bylo jasné, že nás samotný e-shop neuživí. Tak se zrodil nápad, že otevřeme v Náchodě vlastní obchůdek.  Ekonomická krize právě vrcholila, malé obchody krachovaly, volných obchodů bylo spousta a ceny pronájmů šly dolů. My jsme si vybrali malý obchůdek v zapadlé uličce poblíž centra.
Následovala další spousta práce se zařizováním obchodu. 13.5.2013 jsme jej slavnostně otevřeli.
Tržby byly ze začátku velmi nízké. Peněz na reklamu nám moc nezbývalo, tak jsme jezdili po trzích, aby o nás lidé věděli a taky abysme vydělali něco navíc.
Životní období to bylo velmi náročné. Podnikat při mateřské dovolené jsme zvládli hlavně díky dobře fungující rodině. Jirka se mezi službami staral o Viktorku. Když jsme vyjeli na trh, nebo byl v práci tak nám vypomohli babička s dědou nebo i naše stařší dcera Barunka.
Po prvním roce prodávání jsme již věděli, že nás ani malý obchůdek neuživí. Navíc nám skončila mateřská dovolená a tak jsme stáli před rozhodnutím, jestli obchod zavřít a s podnikáním skončit... Tou dobou jsme již měli mnoho stálých zákazníků a nových přátel, kteří nás podporovali a protože jsme své vizi a našim produktům věřili, padlo rozhodnutí se přestěhovat do většího obchodu - rovnou do víc, než 4x většího prostoru s plochou 100m2.
Ve větších prostorech jse začali pořádat vzdělávací semináře a degustace. Na degustaci čokolád se k nám pohodlně vešlo 40 sedících zákazníků, byla tak úspěšn,á že s ní vyrážíme i na další místa.  Pravidelně pořádáme degustace vína, rumů a semináře osobního rozvoje.
V následujících letech jsme stále rostli a rozšiřovali svůj sortiment a práce přibývalo, zaměstnali jsme proto prodavačku na plný pracovní úvazek.
Dnes jsme rádi, že jsme svou vizi neopustili,  že se svým úspěšným obchodem udáváme nový směr podnikání s návratem ke tradičním hodnotám a spolupráci v místní komunitě.